AKO UZATVORIŤ CESTOVNÉ POISTENIE ONLINE?

Postup uzatvorenia cestovného poistenia online je veľmi jednoduchý a rýchly a zvládnete ho do niekoľkých minút úplne sami. Nepotrebujete žiadne špeciálne znalosti, iba chvíľu času, vaše základné údaje a počítač pripojený na internet. Online si môžete uzavrieť krátkodobé a tiež aj ročné cestovné poistenie. Ak neviete, ako na to, máme pre vás jednoduchý návod, s ktorým to hravo zvládnete.

1. VYPLŇTE ZÁKLADNÉ ÚDAJE

V online porovnávacej kalkulačke zvoľte, o ktorý typ cestovného poistenia máte záujem (krátkodobé alebo ročné). Ďalej zadajte miesto pobytu, typ cesty, dĺžku trvania poistenia a počet osôb, na ktoré sa má poistenie vzťahovať. Kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

2. ZADAJTE DOPLŇUJÚCE ÚDAJE

Pre výpočet cestovného poistenia doplňte ďalšie požadované údaje – dátumy narodenia osôb, pre ktoré sa cestovné poistenie uzatvára a rozsah poistenia. Základ cestovného poistenia tvorí poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby. V tomto kroku si môžete zvoliť aj dostupné pripoistenia a rozšíriť si tak poistné krytie podľa vašich individuálnych potrieb. Kliknite na „Pokračovať.“

3. VYBERTE SI KONKRÉTNU PONUKU

Na tomto kroku vám kalkulačka zobrazí všetky vygenerované a dostupné ponuky cestovného poistenia. Z uvedeného prehľadu si vyberte cestovné poistenie, o ktoré máte záujem. Ponuky sú zobrazené vrátane aktuálnych zliav, bonusov a dostupných pripoistení a zoradené sú podľa ceny od tej najnižšej. Rýchlo tak zistíte, ktorá poisťovňa ponúka najlacnejšie cestovné poistenie na trhu. Konkrétne poistenie si vyberiete kliknutím na tlačidlo „Poistiť sa“.

4. UZATVORTE SI POISTNÚ ZMLUVU

V ďalšom kroku doplníte osobné údaje o poistníkovi a ďalších poistených osobách, na ktoré sa má poistenie vzťahovať. Po zadaní údajov kliknete na tlačidlo „Pokračovať“ a pristúpite k rekapitulácii vašej objednávky. Tu si skontrolujte, či sú zadané údaje správne a kliknite na „Odoslať“. Poistná zmluva a potrebné dokumenty na stiahnutie vám budú doručené na zadanú e-mailovú adresu.

5. UHRADÍTE POISTNÉ

Posledným krokom je uhradenie poistného. Na výber máte viacero platobných možností – bezhotovostne internetbankingom, platobnou kartou alebo priamo vkladom na účet v banke. Uhradením poistného sa vaše poistenie stáva platným a vy môžete bez starostí dovolenkovať alebo zažívať dobrodružstvá v cudzine či na horách.