AKTUALITY A CESTOVNÉ POISTENIE

Ako všetko ostatné aj cestovania a s ním spojené cestovné poistenie prechádza istými zmenami a mení sa. Menia sa zvyky cestujúcich, ako aj ich potreby na cestách do zahraničia. Cestovné poistenie je už dnes takmer samozrejmosťou, už ide skôr o to, čo si v rámci neho vybrať, alebo či dať prednosť ročnému cestovnému poisteniu. Tiež záleží na tom, kam cestujete, preto sú pre poisťovateľov dôležité aj obľúbené destinácie turistov. Porovnajte si cestovné a cestovné poistenie, ako aj jednotlivé destinácie a miesta.


Lety z Bratislavy priamo do USA by mali byť čoskoro realitou

10. 10. 2022

Z Bratislavského letiska sa dostanete do rôznych kútov sveta, priamy let do Ameriky by ste v jeho ponuke však hľadali márne. To sa môže onedlho zmeniť. Dopravný úrad potvrdil, že už prebiehajú rokovania o zavedení priameho letu, ktorý bude smerovať za veľkú mláku. Kedy sa novej linky dočkáme? Presný dátum ešte nie známy. Dobrou správou však je, že […]

ČÍTAŤ ČLÁNOK

10 tipov ako cestovať bezpečne v čase pandémie

1. 7. 2021

Cestovanie v čase pandémie je náročnejšie než zvyčajne. Je potrebné dodržiavať množstvo opatrení a rešpektovať mnohé zákazy. Prinášame vám 10 tipov na bezpečné cestovanie počas pandémie, vďaka ktorým znížite riziko nákazy ochorením COVID-19 a vyhnete sa nechceným komplikáciám.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

Koronavírus: Ako je to s cestovným poistením?

13. 7. 2020

Chystáte sa toto leto na dovolenku do zahraničia? Ak áno, mali by ste vedieť, či máte z cestovného poistenia nárok aj na liečbu koronavírusu. Viac sa dočítate v našom článku.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

Čo plánuje bratislavské letisko pre rok 2020?

10. 2. 2020

Slováci sa na letnú sezónu môžu tešiť. Letisko M.R.Štefánika si pre cestujúcich pripravilo niekoľko lákavých noviniek, v podobe nových pravidelných liniek do obľúbených turistických destinácii.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

SLOVENSKO MEDZI TOP DESTINÁCIAMI PRE ROK 2019

14. 1. 2019

Celosvetovo známy a uznávaný denník The New York Times zostavil rebríček 59 cestovateľských destinácií, ktoré by mali turisti v roku 2019 určite navštíviť. Slovenské Tatry sa v tomto rebríčku umiestnili na 19. mieste.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

TOP 10 NAJLACNEJŠÍCH DOVOLENKOVÝCH DESTINÁCIÍ PRE SLOVÁKOV

23. 5. 2018

Na to, aby ste si vašu dovolenku naplno užili nemusíte vyraziť do najvychytenejších a najdrahších rezortov. Mnohých turistov čoraz častejšie lákajú možno nenápadné, ale aj tak zaujímavé a nezvyčajné miesta. Tieto destinácie na prednej strane katalógu cestovnej kancelárie možno nenájdete, no skvelú dovolenku si tu určite užije nejeden návštevník. Chcete vedieť, ktoré nezvyčajné a zároveň lacné destinácie môžete navštíviť?

ČÍTAŤ ČLÁNOK

NAJBEZPEČNEJŠIE MESTÁ SVETA…

23. 5. 2015

Zvyknutí môžeme byť už na hocijaké rebríčky obľúbenosti či kvality. Tentokrát však vznikol celkom praktický rebríček najmä pre vášnivých cestovateľov. Zameriava sa totiž na bezpečnosť, ktorá je v dnešnom svete viac ako dôležitý faktor pri rozhodovaní, kam sa vybrať na dovolenku. Samozrejme, ak neberieme do úvahy senzáciechtivých cestovateľov, ktorí priam vyhľadávajú rizikové či nebezpečné situácie. Pozrite si ako hodnotenie bezpečnosti dopadlo!

ČÍTAŤ ČLÁNOK

AK DO HÔR, TAK JEDINE S POISTENÍM!

26. 11. 2014

Patríte k ľuďom, ktorí obľubujú pobyt na horách a turistiku? Ak áno, tak tento článok môže byť užitočný práve pre vás. Hoci nikto neráta s variantom, že by sa mu počas jeho výstupu na vrchol hory, prechádzky v lese či podobnej činnosti mohol stať úraz, netreba to podceniť. Nemusíte sa pritom správať nezodpovedne.Prečítajte si viac o poistení do hôr!

ČÍTAŤ ČLÁNOK

TOP DESTINÁCIE V ROKU 2013

20. 12. 2012

Každoročne svetoví turistickí sprievodcovia vydávajú zoznam tých najlepších destinácií pre daný rok. Ani tento preto nebol výnimkou. Podľa Lonely Platnet si miesto v prvej desiatke zaslúžili nielen exotické miesta našej planéty, ale aj tie, ktoré nie sú na prvý pohľad „dovolenkové“. Dokonca v tomto zozname získalo svoje miesto aj Slovensko. Ako aktuálny zoznam a poradie vyzerá?

ČÍTAŤ ČLÁNOK

AKÉ BUDÚ TOP DESTINÁCIE PRE ROK 2012?

3. 1. 2012

Mnohých táto otázka začína zaujímať ihneď po nástupe nového roka. Chcú mať prehľad a možno šancu vybrať si svoj výhodný FirstMoment čo možno najskôr. I keď u mnohých situácia nedovoľuje cestovanie viackrát do roka, na letnú dovolenku nedajú dopustiť. A možno práve preto si dôkladnejšie vyberajú, kam budú cestovať. Viete už, aká bude tá Vaša destinácia pre rok 2012.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

SLOVÁCI UŽ ČORAZ ČASTEJŠIE VYUŽÍVAJÚ ROČNÉ CESTOVNÉ POISTENIE

29. 12. 2011

Ak si chcete svoju dovolenku, zahraničnú cestu alebo krátky výlet naplno vychutnať, určite patríte k tým, čo si uzatvoria aj cestovné poistenie. Jeho produkty a služby Vám totiž dokážu uľahčiť a pomôcť v rôznych situáciách, ktoré pri ceste do zahraničia môžu nastať. Cestovné poistenie by tam malo byť Vašou súčasťou na cestách. Výhodné cestovné poistenie online je už známe a využívané dlho, čoraz viac sa však využíva aj ročné cestovné poistenie.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

TOP 10 DESTINÁCIÍ V ROKU 2011

20. 12. 2011

Aké boli tie najnavštevovanejšie krajiny v roku 2011? Prezrite si zoznam desiatich krajín, ktoré sa pre cestovanie a cestovné poistenie využívali najčastejšie. Nejde o žiadnu exotiku, a preto prevažujú európske destinácie. Prvé miesto patrí gréckej Kréte, no ďalšie štyri miesta obsadili práve jediné krajiny mimo Európy. Najvzdialenejšou top destináciou je prekvapivo Orlando na Floride. Vyberte sa s nami do tých naj destinácií pre rok 2011.

ČÍTAŤ ČLÁNOK

MESTO KULTÚRY V ROKU 2011

15. 2. 2011

Európske hlavné mesto kultúry je putovný titul, ktorý každý rok používajú iné mestá. S touto myšlienkou prišla 13.júla 1985 na svet grécka ministerka kultúry Melina Mercouri a prvé kultúrne mesto boli Atény. Teraz patrí titul fínskemu Turku, ktoré sa oň delí s estónskym Tallinnom. V roku 2013 tento titul budú niesť aj slovenské Košice spolu s francúzskym Marseille. Chcete vedieť viac o meste kultúry?

ČÍTAŤ ČLÁNOK