Lety z Bratislavy priamo do USA by mali byť čoskoro realitou

10. 10. 2022

Z Bratislavského letiska sa dostanete do rôznych kútov sveta, priamy let do Ameriky by ste v jeho ponuke však hľadali márne. To sa môže onedlho zmeniť. Dopravný úrad potvrdil, že už prebiehajú rokovania o zavedení priameho letu, ktorý bude smerovať za veľkú mláku.

Kedy sa novej linky dočkáme?

Presný dátum ešte nie známy. Dobrou správou však je, že veci sa začali hýbať. V minulosti sa o zavedení priamej linky do USA rokovalo už asi 30-krát, no nikdy sa nepodarilo celú záležitosť úspešne dotiahnuť do konca. Tentokrát to vyzerá nádejne a rokuje sa nielen o osobnej, ale aj nákladnej doprave.

Na rade je teraz Americká agentúra pre civilné letectvo, ktorá vykoná audit. Ak všetko dopadne tak, ako má, nový priamy let bude zavedený. O túto linku majú záujem aj konkrétne letecké spoločnosti a od nich bude závisieť, do ktorého amerického mesta sa bude lietať.

Bratislavskému letisku sa darí

Vedenie letiska Milana Rastislava Štefánika vidí jeho budúcnosť v ďalšom rozvoji a napredovaní. O tom, že letisko v našom hlavnom meste jednoznačne nezaspalo na vavrínoch svedčí aj to, že do septembra tohto roka vybavilo viac ako jeden milión cestujúcich. Najrušnejšia bola pochopiteľne letná sezóna, kedy sa lietalo najmä do dovolenkových destinácií, ako je Turecko, Egypt a Bulharsko.

Pandemické roky boli náročné pre všetky letiská, no vyzerá to tak, že to, ktoré je v našom hlavnom meste, zvládlo túto ťažkú dobu. Dokázalo si aj dobre poradiť s návalom cestovateľov po uvoľnení opatrení. Ostáva nám len dúfať, že priamy let do USA sa čoskoro stane realitou a postupne pribudnú linky aj do ďalších zaujímavých destinácií.