CESTOVNÉ POISTENIE AKO ZÁRUKA ISTOTY

Chcete si naplno užiť svoju dovolenku? V tom prípade nezabudnite ani na cestovné poistenie. Nehody a nepríjemné udalosti sa nevyhýbajú nikomu. Úrazy, ochorenia či iné komplikácie bývajú navyše spojené s nemalými výdavkami. Cestovné poistenie je pre vás zárukou, že po návrate z cudziny vám poisťovňa tieto náklady preplatí. A chráni vás aj v prípade ďalších nepríjemností.

CESTOVNÉ POISTENIE ONLINE JE VÝHODNEJŠIE NEŽ SI MYSLÍTE

Nielen, že cestovné poistenie je dnes pre cestovateľov už nevyhnutnosťou, ale môže byť aj výhodné. My vám ponúkame výhodnú možnosť uzatvoriť si cestovné poistenie rýchlo a pohodlne – pomocou našej online porovnávacej kalkulačky. Zvládnete to aj na poslednú chvíľu cestou na letisko a navyše si vďaka porovnaniu cien ľahko vyberiete tú najvýhodnejšiu ponuku.

ZÁKLADNÉ ALEBO KOMPLEXNÉ CESTOVNÉ POISTENIE?

Základné cestovné poistenie vás kryje v prípade zdravotných komplikácii alebo úrazu prostredníctvom poistenia liečebných nákladov. V takejto situácii je dôležité dodržať správny postup pri poistnej udalosti. Nejednému dovolenkárovi sa už podarilo na letisku stratiť batožinu, či spôsobiť poškodenie majetku tretej osobe, alebo niekomu inému spôsobiť úraz. Stať sa môže aj to, že tesne pred odchodom na dovolenku ochoriete alebo nastanú iné komplikácie a vy nestihnete odcestovať v stanovenom čase. Aj v prípade takýchto situácií vás cestovné poistenie môže kryť. Riešením sú pripoistenia, ktoré si každý klient môže zvoliť podľa svojich vlastných potrieb. Svoje cestovné poistenie si tak môžete vyskladať presne na mieru a zvýšiť svoju istotu pri cestovaní.

CESTOVNÉ POISTENIE VÁS KRYJE AJ V PRÍPADE MALIČKOSTÍ

Ponuka pripoistení je dnes naozaj široká a cestovné poistenie vás môže kryť pri naozaj každej nepríjemnosti. Najznámejšie je pripoistenie batožiny a pripoistenie zodpovednosti, ktoré využívajú najmä rodiny s deťmi. Pri uzatváraní cestovného poistenia online sa vám po vygenerovaní jednotlivých ponúk pri každej ponuke zobrazia aj dostupné pripoistenia. Zostavenie ideálneho a výhodného balíka tak nikdy nebolo jednoduchšie.

V rámci cestovného poistenia si môžete pripoistiť tieto riziká:

 • úraz,
 • spôsobenú škodu na zdraví alebo majetku tretej osobe,
 • storno zájazdu, storno leteniek, storno ubytovania,
 • stratu batožiny a vecí osobnej potreby,
 • potrebu opatrovníka,
 • športové aktivity počas dovolenky,
 • záchranné akcie horskej služby,
 • právnu pomoc v zahraničí.

AKO SI NÁJDEM TO NAJVÝHODNEJŠIE CESTOVNÉ POISTENIE?

Uzatvorenie najvýhodnejšieho cestovného poistenia nebolo nikdy pohodlnejšie a jednoduchšie. Stačí navštíviť našu stránku pre porovnanie cien cestovného poistenia. V online porovnávacej kalkulačke vyplníte potrebné údaje a zvolíte si pripoistenia, o ktoré máte záujem. Kalkulačka vám následne vygeneruje bezplatné porovnanie všetkých dostupných ponúk, z ktorých si jednu vyberiete. Následne vyplníte doplňujúce údaje a uhradíte poistné podľa pokynov. Na e-mail vám budú odoslané všetky potrebné dokumenty a vaše poistenie bude po zaplatení platné. Celý proces vám zaberie len pár minút a výsledkom je uzatvorené cestovné poistenie, ktoré vám poskytne väčšiu istotu počas celého vášho pobytu v cudzine.

CENA CESTOVNÉHO POISTENIA NIE JE VŽDY ROZHODUJÚCA

Vďaka online porovnaniu cien cestovného poistenia si rýchlo nájdete a uzatvoríte to najlacnejšie cestovné poistenie. Sú však prípady, kedy cena poistného nie je rozhodujúcim faktorom. Ide napríklad o poistenie extrémnejších činností či cestovanie do exotickejších alebo nebezpečných kútov sveta. V takých prípadoch je potrebné sledovať skôr limity poistného krytia ako výšku poistného pre cestovné poistenie. Je preto možné, že cena bude síce vyššia, ale rovnako si zvýšite aj vašu mieru istoty pri cestovaní.

NIKDY NEVIETE, ČO SA MÔŽE STAŤ

Situácia, ktorá pre vás na Slovensku môže byť len malá nepríjemnosť, vás v zahraničí môže prekvapiť a nakoniec stáť nemalé peniaze. Skúste zvážiť nasledovné rizikové situácie:

 • Počas vášho pobytu v cudzine si požičiate auto, motocykel alebo iný dopravný prostriedok, ktorý nechtiac poškodíte. Ak cestujete s deťmi, ľahko sa môže stať, že vaše dieťa alebo vy sami niečo poškodíte v múzeu, v obchode či na inom mieste. V takýchto prípadoch vás spoľahlivo bude kryť pripoistenie zodpovednosti za škodu.
 • Zranili ste sa alebo ste ochoreli? Platné cestovné poistenie vám zaručí preplatenie všetkých nákladov spojených s vašim ošetrením a liečením. Tiež sa môžeže dostať do situácie, kedy sa vám bude hodiť aj pripoistenie právnej ochrany.
 • Cestujete do zahraničia vlastným autom a to sa vám pokazí? Riešením je pripoistenie asistenčných služieb, ktoré sú vám k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni v rodnom jazyku. Alebo môžete využiť pripoistenie technickej pomoci v zahraničí.
 • Ste milovníci hôr a zimných športov? Aj vám sa môže stať, že sa počas vášho pobytu na horách zraníte. Preto si nezabudnite uzatvoriť poistenie do hôr a v prípade zásahu horskej služby vám poisťovňa preplatí všetky náklady.