SLOVÁCI UŽ ČORAZ ČASTEJŠIE VYUŽÍVAJÚ ROČNÉ CESTOVNÉ POISTENIE

29. 12. 2011

Ak si chcete svoju dovolenku, zahraničnú cestu alebo krátky výlet naplno vychutnať, určite patríte k tým, čo si uzatvoria aj cestovné poistenie. Jeho produkty a služby Vám totiž dokážu uľahčiť a pomôcť v rôznych situáciách, ktoré pri ceste do zahraničia môžu nastať. Cestovné poistenie by tam malo byť Vašou súčasťou na cestách. Výhodné cestovné poistenie online je už známe a využívané dlho, čoraz viac sa však využíva aj ročné cestovné poistenie.

PREČO SA ROZHODNÚŤ PRE ROČNÉ CESTOVNÉ POISTENIE?

Ročné cestovné poistenie oproti krátkodobému je výhodné z viacerých hľadísk. Samozrejme, že iba pre klientov, ktorí často cestujú a tak ho skutočne naplno využijú. Ide totiž o produkt s platnosťou na jeden rok, a tak tí, ktorí cestujú často, nemusia pri každom vycestovaní uzatvárať krátkodobé cestovné poistenie. Ušetria tak čas a v neposlednom rade aj peniaze, pretože ročné cestovné poistenie ich bude stáť oveľa menej, ako niekoľko poistení v roku.

AKÉ JE TO SPRÁVNE ROČNÉ CESTOVNÉ POISTENIE?

Správne ročné cestovné poistenie je také, ktoré obsahuje dostatočné poistné krytie. Je totiž na Vás, čo si pre svoje cestovné poistenie zvolíte a aké pripoistenia vyberiete. Ak aj prvá cesta smeruje „len“ do Rakúska, ale vy viete, že cez rok sa chystáte aj do Ameriky, výhodným riešením je ročné cestovné poistenie s platnosťou pre celý svet. Rovnako to platí aj pri rozhodovaní o pripoisteniach. Chystáte sa do hôr, lyžovať, potápať, skákať bungee jumping alebo pracovať? Vyberte si také cestovné poistenie, ktoré bude zahŕňať všetky alebo aspoň väčšinu prípadov, ktoré môže na Vašej dovolenke nastať.

OBĽÚBENÉ ROČNÉ CESTOVNÉ POISTENIE

Práve z dôvodu úspory času, peňazí, ale aj stresov sa ročné cestovné poistenie stáva čoraz obľúbenejším a využívanejším. Objavíte v ňom totiž efektívny spôsob, ako si cestovné poistenie zabezpečiť, ale pritom naň v priebehu roka nemusíte ani myslieť. Budete ho mať totiž dávno uzatvorené, a tak môžete cestovať aj nečakane, či na poslednú chvíľu. Navyše pri využití porovnania akalkulačky pre ročné cestovné poistenie online nemusíte ani pri uzatváraní nikam chodiť, nikde čakať a cestovné poistenie budete mať rýchlo a pohodlne k dispozícii. A navyše aj to najvýhodnejšie ročné cestovné poistenie.