TOP 10 NAJLACNEJŠÍCH DOVOLENKOVÝCH DESTINÁCIÍ PRE SLOVÁKOV

23. 5. 2018

Na to, aby ste si vašu dovolenku naplno užili, nemusíte vyraziť do najvychytenejších a najdrahších rezortov. Mnohých turistov čoraz častejšie lákajú možno nenápadné, ale aj tak zaujímavé a nezvyčajné miesta. Tieto destinácie na prednej strane katalógu cestovnej kancelárie možno nenájdete, no skvelú dovolenku si tu určite užije nejeden návštevník. Chcete vedieť, ktoré nezvyčajné a zároveň lacné destinácie môžete navštíviť?

BUKUREŠŤ, RUMUNSKO

Podľa známych cestovateľov patrí Bukurešť medzi fascinujúce a zároveň veľmi lacné mestá. Ceny stravy a ubytovania sú tu dokonca nižšie než u nás. Balkánska metropola s parížskym nádychom dostane turistov svojou zaujímavou históriou a prvotriednou gastronómiou. Je to ideálne mesto na predĺžený víkend pre všetkých turistov, ktorí chcú vidieť netradičné a zaujímavé miesto.

PORTUGALSKO

Neprávom zabudnutou krajinou je aj Portugalsko. Krajina s bohatou históriou a fascinujúcou prírodou je ideálnou voľbou pre všetkých turistov, ktorí chcú vidieť niečo nové a nekonvenčné. Či už si zvolíte romantický Lisabon, zaujímavé pláže v regióne Algarve alebo známe mestá Porto a Aveiro, vaša peňaženka určite plakať nebude. Portugalsko láka na veľmi výhodné ceny nielen ubytovania, ale aj stravovania.

KUBA

Krajina, v ktorej ešte stále vládne komunizmus, má turistom stále čo ponúknuť. Je ideálna pre dovolenkárov, ktorí si chcú oddýchnuť od ruchu veľkých miest a najmä od internetu. Kultúra a história tohto územia už ohromila nejedného cestovateľa.

IZOLA, SLOVINSKO

Prímorské mesto Izola podľa mnohých pripomína Benátky. V 18. storočí sa tu totižto usídlili taliani, preto pozostatky talianskej kultúry v tomto meste cítiť dodnes. Okrem vyhlásenej pláže si tu turisti môžu prezrieť množstvo historických pamiatok, ako je na napríklad palác Besenghi degli Ughi, kostol svätého Maurícia alebo múzeum Parenzana.

NEPÁL

Ďalšia krajina pre odvážnych a dobrodružných turistov. Druhé najväčšie mesto krajiny – Pokhara má turistických lákadiel hneď niekoľko. Na jazere Phewa si môžete požičať loďku a vypraviť sa k ostrovnému hinduistickému chrámu, navštíviť Medzinárodné horské múzeum, vyskúšať si paragliding alebo si požičať motorku a povoziť sa po celom meste. A to za prijateľné ceny ubytovania a všetkých ostatných služieb.

OCHRID, MACEDÓNSKO

Macedónsko je pre mnohých slovenských turistov zabudnutou krajinou. Je to však škoda, pretože táto krajina má cestovateľom, čo ponúknuť a navyše sa môže pochváliť nízkymi cenami ubytovania aj stravovania. Pozornosť si určite zaslúži historické mesto Ochrid. V tomto meste nájdete rovnomenné jazero, ktoré dovolenkárom doslova vyráža dych. Podľa legendy mal Ochrid kedysi 365 kostolov, na každý deň jeden.

VIETNAM

Krajina poznačená vojnou je postupne atraktívnejšia pre čoraz viac turistov. Bohatá história, fascinujúca kultúra a nedotknutá príroda ohromí nejedného návštevníka. Dovolenka v tejto krajine je ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať úplne inú kultúru a nazbierať netradičné zážitky. Ubytovanie, strava a všetky ostatné služby a aktivity sú dostupné za výhodné ceny.

BALI

Bali je destinácia, ktorá je medzi Slovákmi stále viac obľúbená. Dovolenku na Bali si užijú nielen milovníci pláží, ale aj dobrodruhovia, ktorí sa radi venujú potápaniu, surfingu alebo turistike. K dispozícii sú ubytovacie zariadenia všetkých cenových relácií, od najlacnejších až po luxusné rezorty. Stále však platí, že ubytovanie na úrovni je ponúkané za rozumné ceny. Rovnako tak miestna kuchyňa a služby.

NIŠ, SRBSKO

Srbsko už dlhodobo patrí medzi lacné, no stále zaujímavé dovolenkové destinácie. Na kratšiu dovolenku či predĺžený víkend je ideálne mesto Niš, kam vedie aj priamy spoj z Bratislavy. Mesto sa navyše nachádza v tesnej blízkosti bulharskej Sofie, Macedónska a Belehradu. Milovníci histórie tu môžu navštíviť historickú pevnosť s rozsiahlym parkom, ktorá sa nachádza priamo v strede mesta. Na svoje si prídu aj fanúšikovia adrenalínu, pretože v tomto meste si môžu vyskúšať napríklad aj paragliding.

UYUNI, BOLÍVIA

Bolívia je ideálna pre cestovateľov, ktorí túžia po dobrodružstve. Uyuni je najchudobnejšou časťou Južnej Ameriky, preto sú miestne ceny veľmi nízke a pre turistov výhodné. Dovolenku v tejto krajine si užijú najmä milovníci divokej prírody. Celé územie lemujú Andy, aktívne gejzíry a vulkány a nachádza sa tu aj najväčšia soľná púšť na svete – Salar de Uyuni.