SLOVENSKO MEDZI TOP DESTINÁCIAMI PRE ROK 2019

14. 1. 2019

Celosvetovo známy a uznávaný denník The New York Times zostavil rebríček 59 cestovateľských destinácií, ktoré by mali turisti v roku 2019 určite navštíviť. Slovenské Tatry sa v tomto rebríčku umiestnili na 19. mieste.

Malá krajina, veľa lákadiel

Americký denník pripomína, že väčšina turistov sa sústreďuje najmä na naše hlavné mesto – Bratislavu. Avšak aj naše Tatry majú nepochybne čo ponúknuť. Podľa The New York Times sú Tatry nepovšimnutou destináciou, ktorá je ideálna na lyžovanie a ďalšie outdoorové aktivity, ako je na napríklad horská turistika, cyklistika alebo horolezectvo. Nepovšimnutý neostal ani región za hranicami Tatier. Americké periodikum vyzdvihlo aj Košice, ktoré podľa neho ponúkajú množstvo zaujímavých kaviarní, reštaurácii, pozoruhodné pouličné umenie a v neposlednom rade aktívny nočný život.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Tatranský región neustále napreduje. Svedčia o tom aj najnovšie turistické lákadlá ako Chodník korunami stromov,  zachovalé folklórne pamiatky, alebo kvalitné zjazdovky či turistiké chodníky. Dovolenku v Tatrách si tak môže užiť najozaj každý, či už rodiny s deťmi, horolezci alebo nadšení lyžiari. Aj napriek tomu, že budete dovolenkovať na Slovensku, nemali by ste zanedbať vašu poistnú ochranu. Samozrejmosťou by pre vás malo byť poistenie do hôr, ktoré vás bude kryť v prípade zásahu horskej služby.

Slovensko sa tak právom umiestnilo v prestížnom zozname denníka The New York Times. Spolu s našou krajinou sa do zoznamu dostal napríklad aj Mníchov, kanadské Calgary alebo legendárne Los Angeles. Spomedzi 59 vybraných destinácii si určite vyberie každý turista, bez ohľadu na to, či hľadá exotiku, kultúru, alebo zaujímavé kulinárske zážitky.