TOP 10 DESTINÁCIÍ V ROKU 2011

20. 12. 2011

Aké boli tie najnavštevovanejšie krajiny v roku 2011? Prezrite si zoznam desiatich krajín, ktoré sa pre cestovanie a cestovné poistenie využívali najčastejšie. Nejde o žiadnu exotiku, a preto prevažujú európske destinácie. Prvé miesto patrí gréckej Kréte, no ďalšie štyri miesta obsadili práve jediné krajiny mimo Európy. Najvzdialenejšou top destináciou je prekvapivo Orlando na Floride. Vyberte sa s nami do tých naj destinácií pre rok 2011.

1. KRÉTA

Najväčší z ostrovov Grécka ponúka viac ako 1000 kilometrov bielych piesočnatých pláží, obkolesených teplým stredozemným morom. Kréta je obľúbeným cieľom turistov a má čo ponúknuť – pobrežie s krásnymi plážami, skalnaté zátoky, ale i horskú krajinu, pôvabné dedinky a prístavy, výborné jedlo, ale i perfektný nočný život s množstvom barov a klubov.
Oplatí sa tu navštíviť: Knossos – Knosský palác, Gramvousa, Samaria – „Grand Canyon“ Kréty. Pre cestovné poistenieodporúčame uzatvoriť aj pripoistenia (úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie storna zájazdu)

2.TURECKO

Dôležitým faktorom, prečo sa ľudia vracajú na toto miesto je to, že je to miesto dostupné aj pre obyčajných ľudí a pozitívom je, že ani na mieste neminiete veľa. Krajina bohatá na históriu kontrastuje s dnešným moderným svetom. Turecko sa prispôsobuje trendom a rozvíja cestovný ruch na špičkovej úrovni. Radi vítajú turistov a tí sa tu cítia bezpečne počas celej dovolenky.
Top letoviská : Marmaris, Bodrum, Kusadasi , Antaly, Istambul. Cestovné poistenie je tu výhodné, najmä s pripoistením úrazu, batožiny, či pripoistenie športovej činnosti).

3.TUNISKO

Môže sa pochváliť návštevou približne sedem miliónov turistov ročne. Okrem slnka, mora a piesku, ktoré tak radi turisti vyhľadávajú sa Tunisko pýši aj svojou históriou a kultúrou. Počas niekoľkých dní môžete preskúmať niektoré extrémy, ktoré ponúka táto krajina.
Najobľúbenejšími destináciami pre turistov sú: Hammamet, Sousse či Djerba. Súčasťou Vašej cesty by malo byť aj cestovné poistenie s poistením batožiny, úrazu a športových činností.

4. ORLANDO, FLORIDA

Orlando je fascinujúce – nielen oddych na slnečnej pláži či nákupné výlety, ale aj návrat k prírode, výlet na rybárskej lodi alebo stretnutie aligátora počas výletu cez Národný park Everglades. Orlando patrí každoročne medzi obľúbené turistické ciele, ale ak by ste sa chceli vydať práve na americký kontinent, treba si vziať asi dvojnásobok financií ako na dovolenku v Európe. V tomto prípade je cestovné poistenie nielen odporúčaním, ale aj nutnosťou, rovnako ako pripoistenie batožiny, úrazové pripoistenie, športová činnost, ale aj iné.

5. EGYPT

Doposiaľ zrejme najviac propagovanú Hurghadu predčilo egyptské letovisko Sharm El Sheikh, kde sú v priemere rezorty so 4 hviezdičkami. K dispozícii je množstvo aktivít – od jazdy na ťavách, cez plavbu po Níle, či návštevu slávnych pyramíd. Pre tých, ktorí cielene idú za oddychom je určená relaxácia pri bazéne alebo na upravenej piesočnatej pláži. Červené more patrí medzi najkrajšie a na svoje si prídu aj milovníci potápania hlavne pre nádherné koralové útesy ponúkajúce pestrí podmorský život. Určite sa Vám tu bude preto hodiť cestovné poistenie a v rámci neho úrazové poistenie, či poistenie batožiny a športovej činnosti.

6. PARÍŽ, FRANCÚZSKO

Najromantickejšie mesto na svete, bohaté na históriu umenia a kultúry je stále populárnou destináciou pre svetobežníkov. V posledných rokoch rástol na popularite aj vďaka tesnej blízkosti s Euro Disney, kde každoročne smerujú nielen rodiny s deťmi, ale aj staršie ročníky. Paríž ponúka nezabudnuteľnú atmosféru nielen pre zamilované páry, ale i milovníkom histórie a umenia. Aj napriek romantike však netreba zabudnúť na istotu a cestovné poistenie.

7. ŠPANIELSKO

Benidorm je najväčším letoviskom v Španielsku a je obľúbeným turistickým cieľom od 60. rokov. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny, v regióne Comunidad Valenciana, na pobreží Costa Blanca. Benidorm láka návštevníkov na svoje čisté a dobre vybavené pláže, na bohaté kultúrne vyžitie a nakupovanie. Za posledných pár rokov navštívilo Benidorm viac ako 5 miliónov ľudí. Najväčšou pýchou mesta Benidorm sú pláže. Najvyhlásenejšia je dvojkilometrová pláž Levante. Aj tu Vám však odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, či už v základnom alebo rozšírenom balíku.

8. BULHARSKO

Do desiatky naj destinácií sa Bulharsko dostalo aj pre ceny, ktoré sú na nižšej úrovni ako v ostatných európskych krajinách. Slnečné pobrežie patrí medzi najprestížnejšie bulharské čiernomorské letovisko – má viac ako 8 km dlhé a 150 m široké pláže s jemným zlatým pieskom. Toto rušné letovisko, ktoré počas sezóny navštívi veľké množstvo turistov, je vhodné pre ľudí dychtiacich po nekonečnej zábave. Bary, nočné kluby či kasína večer ožívajú a fungujú až do svitania. Netreba však zabudnúť ani na výhodné cestovné poistenie! Potom bude Váš oddych bez obáv.

9. IBIZA, ŠPANIELSKO

Ibiza bola vždy obľúbenou destináciou hlavne mladej a strednej vekovej vrstvy turistov. Na ostrove si však na svoje prídu aj rodiny s deťmi či seniori. Nočné kluby na Ibize sú považované za najlepšie na svete a práve tu sa môžete často stretnúť aj s najpopulárnejšími svetovými DJ-mi, ktorí tu neraz spriadajú svoje najlepšie remixy.
Medzi najznámejšie dovolenkové strediská Ibizy patria: San Antonio, Cala Tarida, Talamanca, Cala Codolar. Medzi odporúčané cestovné poistenie patrí aj úrazové poistenie, poistenie batožiny, či v extrémnejších prípadoch aj poistenie právnej ochrany v zahraničí.

10. SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO

Spojené kráľovstvo býva na vrchole počas prázdnin a tento trend pokračoval i v roku 2011. Napriek udalostiam z roka 2010 – vulkanický popol, štrajky, zlé počasie – Británia je stále turisticky atraktívna. Brány letných kempov ako Butlins, Haven, Pontins a Centre Parcs vítajú neustále mnoho návštevníkov, treba si však urobiť predtým malý výlet do supermarketu, lebo ceny vnútri v kempoch sú veľmi vysoké. Rovnako tak treba staviť aj na cestovné poistenie, aby ste v prípade núdze nemuseli platiť privysoké účty napríklad za lekárske ošetrenie a podobne.