Čo plánuje bratislavské letisko pre rok 2020?

10. 2. 2020

Slováci sa na letnú sezónu môžu tešiť. Letisko M.R.Štefánika si pre cestujúcich pripravilo niekoľko lákavých noviniek, v podobe nových pravidelných liniek do obľúbených turistických destinácii.

Priame lety do Afriky

Z Bratislavy budú lietať priame lety do Afriky. Spustenie týchto liniek je naplánované od 14. februára do polovice apríla. Lietať sa bude so spoločnosťou Smartwings.

Návrat linky Barcelona – Girona

Letecká spoločnosť Ryanair obonoví od 3. júla 2020 pravidelnú linku smerujúcu do španielskeho mesta Girona, ktoré sa nachádza pri Barcelone. Linka by mala lietať do októbra každý pondelok a piatok.

Viac priamych letov na Korfu

V roku 2020 budú z Bratislavy na ostrov Korfu lietať až traja prepravcovia. Cyprus Airways bude lietať od 6. Júna 2020 lietať každú sobotu. Raz týždenne bude od 2. júna 2020 lietať aj prepravca Ryanair, ktorý na tento ostrov poletí každý utorok. Letecká spoločnosť Smartwings z Bratislavy na Korfu už lieta, oznámila však zvýšenie frekvencie letov. Po novom bude linka premávať až dvakrát týždenne.

Noví charteroví dopravcovia

V tohtoročnej letnej sezóne budú z Bratislavy lietať aj leteckí dopravcovia, ktorí na bratislavskom letisku neprevádzkujú pravidelné lety. Ide o lety do Izraela, ktoré zabezpečí spoločnosť EI AI Israel Airlines a tiež linky do sicílskeho Palerma od spoločnosti Air Italy.

Lety na Rodos

Od 9. júna 2020 do polovice septembra bude dopravca Smartwings pravidelne lietať priamo ostrov Rodos v Grécku. Linky budú premávať až štyrikrát týždenne, pričom spoločnosť zabezpečí aj spiatočné lety.

Viac pravidelných letov do obľúbených destinácii

Na letisku v Bratislave nepribudnú len nové lety. Cestujúci sa môžu tešiť aj na viac pravidelných liniek do známych destinácii. Na Malorku sa bude z Bratislavy lietať až dvakrát za týždeň a linka do bulharského Burgasu bude premávať až štyrikrát týždenne.

Častejšie sa bude lietať aj do Atén. Prepravca Ryanair zabezpečí tieto lety až trikrát týždenne, namiesto pôvodných dvoch letov za týždeň.