AKÉ BUDÚ TOP DESTINÁCIE PRE ROK 2012?

3. 1. 2012

Mnohých táto otázka začína zaujímať ihneď po nástupe nového roka. Chcú mať prehľad a možno šancu vybrať si svoj výhodný FirstMoment čo možno najskôr. I keď u mnohých situácia nedovoľuje cestovanie viackrát do roka, na letnú dovolenku nedajú dopustiť. A možno práve preto si dôkladnejšie vyberajú, kam budú cestovať. Aby im nič ich dovolenku nepokazilo. Dnes je lepšie si pred výberom destinácie preveriť aktuálnu politickú alebo hospodársku situáciu v danej krajine. A neplatí to iba o exotike či štátoch tretieho sveta. Takýto prieskum sa nám zíde už aj v prípade Grécka, Egyptu, Tuniska či Talianska. Momentálna situácia vo svete si to totiž vyžaduje.

NAJOBĽÚBENEJŠIE DESTINÁCIE TURISTOV

CHORVÁTSKO

„Slovenské more“, ako sa ho všetci poznáme, stále patrí k tradičným a obľúbeným destináciám. Pomerne ľahká dostupnosť autom, široké možnosti ubytovania od hotelov až po priváty, oddych, relax, štrkové i pieskové pláže a čisté more, ale aj kultúrne pamiatky a zaujímavé miesta – to všetko v Chorvátsku nájdete. Pri cestovaní však netreba zabúdať na cestovné poistenie, aby sa Vám dovolenka predsa len skončila podľa Vašich predstáv.

BULHARSKO

Bulharsko podobne ako Chorvátsko tvorí akúsi stálicu medzi destináciami. V súčasnosti, keď je aj úroveň služieb a celkovo krajiny na vyššej úrovni ako kedysi, netreba sa čudovať, že ju ľudia radi navštevujú. Poskytuje im všetko, čo potrebujú. Samozrejme tí náročnejší dávajú prednosť „väčšej exotike“.  Pri ceste do Bulharska sa oplatí cestovné poistenie uzatvoriť aj s pripoistením úrazu či batožiny.

TURECKO

Turecko je stále viac a viac populárne najmä z dôvodu jeho blízkej polohy, krásnych pláží, mora, hotelov a kvalitných služieb. Jeho obľube však sčasti dopomohla aj nepriaznivá situácia v iných okolitých krajinách. Turisti totiž dávajú prednosť pokojnej dovolenke, ako nečakanému problému v súvislosti s politickou či inou situáciou, a niekedy si radšej aj priplatia. Aj pri ceste do Turecka však odporúčame cestovné poistenie, ktoré by Vás malo sprevádzať na každom kroku v zahraničí.

TUNISKO

Severoafrická krajina s odlišnou kultúrou a náboženstvom je veľmi obľúbenou destináciou najmä kvôli teplu a moru nielen v hlavnej letnej sezóne, a tak si ju vychutnáva množstvo turistov z Európy. Aj preto sú hotely a hotelové služby už dostatočne prispôsobené zvykom Európanov. Tunisko však v poslednom období prekonalo najmä zopár politických problémov a konfliktov, preto treba starostlivo vybrať letovisko a o aktuálnej situácii sa dôkladne informovať. Cestovné poistenie s viacerými pripoisteniami, ako napríklad storno zájazdu, je tu viac ako doporučením.

EGYPT

Egypt patrí k top letným destináciám. Teploty nad tridsať stupňov, krásne more a pláže, hotely a apartmány moderné aj s klasickou architektúrou, to je len málo z toho, čo Egypt turistom ponúka. Mnohí si ho vyberú aj kvôli histórii, pyramídam, púšti, Nílu, či iným atrakciám, ktoré im ponúka. Je stále vyhľadávaný, hoci politické problémy do veľkej miery ovplyvnili aj turizmus, preto sú aktuálne informácie o situácii nutné pred rozhodnutím o návšteve. A rovnako aj cestovné poistenie, poistenie storna zájazdu, či iné pripoistenie, ktoré sa Vám určite vyplatia.

GRÉCKO

Grécku patrí stále popredné miesto a turisti ho radi navštevujú. Najmä grécke ostrovy dávajú priestor, aby našli to, čo hľadajú a preferujú. Či už pokojné letovisko s nádherným morom a plážami, alebo nočný život a dobrú zábavu. Grécko ponúka všetko – kultúru, bohatú gastronómiu, ale najmä podmienky pre dokonalú letnú dovolenku. Síce ho ovplyvnili nemalé ekonomické problémy, netreba však naňho zanevrieť, treba sa len včas informovať a pre istotu uzatvoriť cestovné poistenie aj s poistením storna zájazdu. Aby Vaša dovolenka bola skutočne zážitkom!

ŠPANIELSKO

Korida, býčie zápasy, toreádor, flamenco, paradajková bitka, tapas či španielske víno, to je typické pre Španielsko. Turisti ho radi navštevujú najmä vďaka jeho podnebiu a moru. Je ideálne na dovolenku plnú oddychu, aj na dovolenku plnú zábavy. Najmä mladí obľubujú ostrovy Ibizu či Mallorcu, na ktorých sa nikdy nespí. Bohatý nočný život si tu užije každý, kto ich navštívi. Ak preferujete celodenný relax pri vode, dajte prednosť pevnine. Španielsko Vás však nesklame. A ak využijete cestovné poistenie, môžete si ho vychutnávať bez obáv!

TALIANSKO

„Talianska čižma“ sa stále teší popularite. Hoci už prednosť dostáva juh krajiny a talianske ostrovy, milióny turistov navštevujú celoročne aj hlavné mesto Rím.  Taliansko tak nie je výhradne letnou destináciou kvôli moru. Ide o historický štát s mnohými pamiatkami a zaujímavosťami, ktoré sa oplatí vidieť. A popritom si užiť aj  oddych na slnku. Taliansko síce momentálne pociťuje isté ekonomické problémy , jeho turizmus to však zatiaľ neovplyvňuje. Treba sa preto včas informovať a uzatvoriť aj cestovné poistenie.

MAROKO

Maroko je nováčikom medzi top letnými destináciami, ale má predpoklady na udržanie sa tam pre svoj vzhľad stredovekého orientu v kontraste s moderným pobrežím. Je zaujímavé vychutnávať si atmosféru a pohodlie, ale poznávať aj tradície a históriu. Z afrických krajín patrí k tým najkrajším a najbohatším, svetoznáma je v Maroku Casablanca či Marrákeš, Gibraltár, pohorie Atlas, ale aj pôvodní pastieri – berberi. Ak Vás to zaujalo, rozhodnite sa pre Maroko. Ani tu však nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré Vám príjemne doplní Vašu cestu.

CYPRUS

Cyprus sa čoraz viac teší obľube turistov. Na pobreží sú letoviská s modernými hotelmi, naproti tomu vnútrozemie dýcha históriou a tradíciou. Keď vidíte sucho vo vnútrozemí, neuveríte, že ste na ostrove obklopení morom. Ak sa priblížite k tureckej strane ostrova a uvidíte opustené „mesto duchov“, neuveríte, že ste v 21.storočí. V letoviskách je to cítiť na každom kroku, najmä bujarý nočný život. Chcete  dovolenku na krásnych plážach, s dobrými službami a rušnou zábavou? Navštívte „Afroditin ostrov“! Pre bezproblémovú dovolenku pre istotu siahnite aj na cestovné poistenie!

KANÁRSKE OSTROVY

Kedysi „ťažká“ exotika, dnes dostupná destinácia takmer po celý rok. Nájdete tu zo všetkého niečo. Prírodné rezervácie, vulkány i pláže s čiernym sopečným pieskom. To, čo je typické pre dokonalé letovisko sú krásne hotely, upravené pláže a priezračné more. Kanárske ostrovy sú jednoducho lákadlom pre každého, kto chce zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, pasívny aj aktívny oddych, pre mladých i starších. Kanárske ostrovy sú turistickým rajom pre Vás celý rok a dnes už aj oveľa dostupnejším! Ani v tomto prípade však netreba zabúdať na cestovné poistenie.

CESTOVNÉ POISTENIE MUSÍ BYŤ

Pre akúkoľvek destináciu sa rozhodnete, buďte si istí, že cestovné poistenie sa Vám zíde. Aj keď ho nebudete musieť využiť, čo je ten najlepší prípad, nič nestratíte. Počas dovolenky môžete mať istotu, že ak sa Vám niečo prihodí, budete zabezpečení. Ak k tomu dôjde, nebudete musieť míňať nemalé prostriedky na ošetrenie, hospitalizáciu, či náhradu škody, ktorú náhodou spôsobíte. Cestovné poistenie Vám zabezpečí všetko, čo si v rámci neho uzatvoríte a pripoistíte.

EŠTE NIEKOĽKO TOP DESTINÁCIÍ PRE…

Oslavu Nového roka:

 1. Las Vegas a New York
 2. Champs-Elysees v Paríži
 3. Bangkok
 4. Londýn
 5. Berlín
 6. New Orleans
 7. Sydney

Slovenskú lyžovačku snov:

 1. Kaprun – Zell am See (Rakúsko)
 2. Semmering (Rakúsko)
 3. Dachstein West (Rakúsko)
 4. Talianske Dolomity (Taliansko)
 5. Donovaly (Slovensko)
 6. Jasná Nízke Tatry, Chopok sever/juh
 7. Špindlerův Mlýn (Česko)
 8. Zakopane (Poľsko)
 9. Bad Kleinkirchheim (Rakúsko)
 10. Meribel (Francúzsko)

Pri cestovaní a obzvlášť pri lyžovačke je cestovné poistenie takmer nevyhnutným partnerom. Vyberte si s nami to najvýhodnejšie cestovné poistenie!