Cestovné poistenie - Zaistite sa pred dovolenkou

Chcete si naplno užiť svoju, či už plánovanú alebo spontánnu dovolenku? V tom prípade by ste mali zamedziť rizikám, ktoré Vám na nej môžu vzniknúť. Pri cestovaní môže totiž nastať množstvo situácií, ktoré Vám prípadný oddych alebo prácu vedia narušiť. A to nemusíte ani cestovať do ďalekej exotiky, postačí aj naše Slovensko.

Cestovné poistenie myslí aj na maličkosti

Stačí, ak sa Vám zo zdravotných dôvodov nepodarí odcestovať v stanovenom čase, stratí sa Vám batožina počas prestupu alebo po príchode do danej destinácie, spôsobíte si úraz alebo ho spôsobíte niekomu inému. Pre všetky tieto menšie i väčšie prípady a mnohé ďalšie Vám prostredníctvom portálu cestovne-poistenie-online.sk ponúkame cestovné poistenie s rôznymi možnosťami a variantmi. A navyše výhodné.

Komplexné cestovné poistenie

Komplexné cestovné poistenie zabezpečí, aby ste si aj napriek nepríjemnosti, ktorá môže vzniknúť, vedeli svoju cestu užiť. Cestovné poistenie obsahuje poistenie liečebných nákladov pre prípad, že budete nutne potrebovať ošetrenie, lieky, ocitnete sa v nemocnici, bude potrebný Váš transport a iné situácie, ktoré súvisia s nutnou zdravotnou starostlivosťou. Ide teda o obdobu zdravotného poistenia, ktoré má však väčšiu teritoriálnu platnosť a rozhodne nižšie náklady. V zahraničí sú totiž sumy za zdravotné úkony mnohonásobne vyššie a aj malý problém Vás môže stáť desaťtisíce Eur. Preto je cestovné poistenie určite vhodným partnerom pre Vaše cestovanie a netreba naň zabudnúť.

Doplňte si základné cestovné poistenie

Pre Vaše individuálne potreby umožňuje cestovné poistenie aj rôzne pripoistenia. Úrazové poistenie, poistenie batožiny pre prípad straty či poškodenia, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú inej osobe, poistenie storna zájazdu v situácii, že sa na dovolenku vôbec nedostanete, poistenie nevydarenej dovolenky, privolanie opatrovníka a podobne. Tieto pripoistenia sú väčšinou zahrnuté do cenovo výhodných balíkov, ktoré si však viete prispôsobiť svojim vlastným potrebám. Vyhnete sa tak prípadným problémom a v prípade poistnej udalosti nebudete musieť vynakladať vlastné finančné prostriedky alebo Vám budú minimálne nahradené. Cestovné poistenie Vám určite pomôže.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie online

Portál cestovne-poistenie-online.sk Vám ponúka cestovné poistenie všetkých poisťovní, takže si tu nájdete určite také, ktoré Vám najviac vyhovuje. Po zadaní požadovaných kritérií Vám bude zobrazený prehľad všetkých ponúk, od tej cenovo najvýhodnejšej. Záleží len na Vás, ktoré cestovné poistenie a možné pripoistenie si vyberiete, aby sa Vaše cestovanie stalo nezabudnuteľným a výnimočným zážitkom. Cestovné poistenie je Vašou zárukou na cestách!

Aké zvoliť cestovné poistenie?

Aké si teda zvoliť cestovné poistenie, aby ste nemuseli potom ľutovať. Základom je, aby ste si cestovné poistenie uzatvorili. Mnohí z Vás totiž možno dávajú ešte prednosť cestovaniu „len tak“ s myšlienkou, že sa Vám predsa nič nemôže stať. Nie je to pozitívna informácia, ale môže. Niekedy v dôsledku Vášho konania (extrémne športové aktivity, nezabezpečenie batožiny apod.), niekedy v dôsledku konania iných (zranenie, zrušenie dovolenky, strata batožiny v rámci letiska apod.). Je však vo Váš prospech, aby ste sa proti týmto rizikám poistili. Zvážte si preto možné riziká a vyberte si vhodné cestovné poistenie.

Výhodné a rýchle cestovné poistenie?

Vhodné cestovné poistenie neznamená, aby obsahovalo to, čo možno budete potrebovať. Vhodným poistením chápeme aj finančne či časovo výhodné. Na čo totiž máte platiť naviac, keď nemusíte. Ak však využijete online kalkulačku a cestovné poistenie si porovnáte, nájdete si hľadané poistenie, navyše za najvýhodnejšiu cenu. Časovo výhodným poistením je také, ktoré si stihnete aj uzatvoriť. Ak totiž cestujete už na druhý deň či dokonca v daný deň, je pre Vás určite tým najvýhodnejším cestovné poistenie online, za ktoré môžete aj online zaplatiť. Môžete si byť istý, že ho budete mať nielen včas uzatvorené, ale bude aj včas platné.

Cena je dôležitá, ale nie vždy...

Samozrejme, že môžu nastať situácie, kedy sa na cenu neoplatí pozerať. Ide napríklad o poistenie extrémnejších činností či cestovanie do exotickejších alebo extrémnejších kútov sveta. V takých prípadoch je potrebné sledovať skôr limity poistného krytia, ako výšku poistného pre cestovné poistenie. Tu totiž platí dvojnásobne, že kvalita je viac ako kvantita. Ak ste si preto vedomí, že Vás čaká iná ako „klasická dovolenka“, rozhodnite sa dôkladne pre svoje cestovné poistenie.

Čo nám v zahraničí hrozí?

V zahraničí môžu nastať viaceré nepríjemnosti, ktoré Vám Vašu dovolenku znepríjemnia, pokazia alebo úplne zrušia. Preto treba myslieť dopredu aj na tieto riziká:

  • Požičiate si motocykel, skúter či iný dopravný prostriedok a nešťastnou náhodou ho poškodíte? Nechtiac v obchode Vy alebo Vaše dieťa zhodí hodnotnú vec z regálu? Ocenili by ste pripoistenie zodpovednosti za škodu.
  • Zraníte sa alebo budete hospitalizovaní a bude nutný Váš prevoz? Ak nemáte uzatvorené cestovné poistenie, budete musieť zaplatiť vysokú finančnú sumu.
  • Cestujete do zahraničia vlastným autom a to sa Vám pokazí? Ak nemáte uzatvorené havarijné poistenie aj pre danú krajinu, pripoistite si na daný čas aspoň asistenčné služby!
  • Užívate si lyžovačku alebo vysokohorskú turistiku plnými dúškami, no nešťastnou náhodou sa niekde v horách zraníte? Ak nemáte uzatvorené cestovné poistenie s poistením zásahu horskej služby zistíte, aké nemalé finančné prostriedky Vás to bude stáť.

To je len niekoľko bežných situácií, ktoré sa Vám môžu v zahraničí a na horách stať. Myslite preto dopredu a zistite si všetko o možnostiach cestovného poistenia.

Kedy  si zvoliť ročné cestovné poistenie?
Kedy si zvoliť pripoistenie storna?
Oplatí sa Vám pripoistenie batožiny?
Ako funguje poistenie zodpovednosti?